A 2008-ban indult, európai uniós és fővárosi önkormányzati finanszírozásban megvalósult felújítási projekt (KMOP-4.1.1/A-2008-0001) eredményeképp a budapesti Fehérvári út 10. szám alatt található iskolában összesen 5135 négyzetméter területet újítottak fel. A munkálatok nagy része a képzés minősége szempontjából kulcsfontosságú tanműhelyeket érintette. Három új villanyszerelő műhelyt, két-két mechanikai műszerész műhelyt, hűtő és klímaberendezés-szerelő műhelyt és kalorikus mérőtermet, elektronikai műszerész, gépi forgácsoló, másoló- és irodagép-szerelő, illetve egy kerékpárszerelő műhelyt alakítottak ki, és láttak el a szükséges korszerű berendezésekkel. Az új tanműhelyek egyszerre összesen 285 főt képesek befogadni.
A beruházás részét képezte azon speciális mérőtermek létrehozása is, amelyek megkerülhetetlenek az eredményes szakképzéshez. Világszínvonalú berendezéseket kapott az új mechanikai, gyengeáramú és erősáramú mérőterem is. Az iskola három informatikai szaktanteremmel és egy multimédiás teremmel gazdagodott - minden feltétel adott immár a XXI. század kihívásaira felkészítő, versenyképes szakembereket kinevelő szakképzéshez. Ezeken felül további kilenc új tantermet alakítottak ki az épületben, és a szükséges irodákról, szociális helyiségekről sem feledkeztek meg. Pályaorientációs kabinet és az oktató szerviz egészítette még ki a beruházást.
A program részeként mintegy 680 darab nagy értékű - százezer forintnál drágább - technikai eszközt vásároltak. A projekt teljes tervezett költségvetése 1.161.400.000 Ft, amelyből az uniós támogatás 856.400.00 forint, a Fővárosi Önkormányzat által biztosított forrás 315.000.000 millió forint volt. A beruházást 2011. február 24-én, ünnepélyes keretek között adták át az Öveges József Gyakorló Középiskolában.
Az "Öveges" a Dél-Budai Térségi Integrált Szakképző Központ egyik tagiskolájaként működik. Falai között gimnázium és szakközépiskola működik. Utóbbiból a helyi gazdaságnak igen fontos szakmák művelői kerülnek ki. A három szakmacsoport - gépészet, elektrotechnika-elektronika és környezetvédelem-vízgazdálkodás - keretében a következő szakmákra tanítják a fiatalokat: gépi forgácsoló, géplakatos, Kereskedelmi, háztartási és vendéglátóipari gépszerelő, villanyszerelő, elektromechanikai műszerész, kerékpárszerelő, Hűtő-és klímaberendezés-szerelő, illetve karbantartó, gépgyártás-technológiai technikus, erősáramú elektrotechnikus, elektronikai technikus, mechatronikai műszerész, valamint másoló és irodagép műszerész.
Az iskolában angol és német nyelvet oktatnak. Diszlexiás, diszkalkuliás és diszgráfiás tanulóknak önálló osztályokat indítanak. Tíz szakmában felnőttek számára is tartanak kurzusokat, akkreditált felnőttoktatási intézményként.