A project keretében az év második felére készül el az a honlap, amelyen egy tíz modulból álló, magyar és angol nyelvű anyag mutatja be a természeti környezetet.
Mint azt Kiss Ádám a project szakmai vezetője a bemutatón elmondta az online tartalmakat mind az alap-, mind a mesterképzés kurzusain oktatni fogják. A jegyzet a környezetfizikai csomaggal indul, ebben elsősorban a sugárzások, meteorológiai-, légköri jelenségek, és az energetikai folyamatok magyarázatáról olvashatnak a diákok. Ezt követi többek között a környezeti ásványtannal, a környezeti mintavételezéssel, környezetkémiával, környezetminősítéssel, környezetvédelemmel, a mérések tervezésével és kivitelezésével, valamint a talajtannal foglalkozó tananyag.
A felsoroltakon kívül a project részét képezi egy terepgyakorlati jegyzet, és a környezettan alapjaival foglalkozó 13 előadás anyagát felölelő modul.
Az angol nyelven tanuló évfolyamok számára a munkacsoport készít egy környezetfizikai gyakorlatokat tartalmazó összeállítást is.
A Környezettudományi Centrum a kiadni kívánt anyagok létrehozásánál kiemelt szempontnak tartja a mindenki számára könnyen felhasználható, áttekinthető digitális képzési programcsomagok szerkesztését. Ezért készítenek minden egységhez részletes fogalomtárat, animációs ábrákat és PowerPoint-os összefoglalót.
A fejlesztés összességében mintegy 35 millió forintba kerül, ez évente 550, környezettudománnyal foglalkozó hallgató egyetemi felkészülését segíti, de a tananyag ingyenes hozzáférhetősége miatt a készítők azt remélik, ettől sokkal több-, a földi környezet tudatos megóvása iránt érdeklődő felhasználó számára nyújthatnak hasznos ismereteket.