Napjainkban már a gazdaság is felismerte a tehetség és a tudás jelentőségét, ezért a fiataloknak újra érdemes a mérnöki pályát választaniuk, emelte ki Kroó Norbert akadémikus az MTA alelnöke a rendezvény megnyitóján tartott beszédében.
A program első napján ünnepi tudományos ülést tartottak az Akadémián, ahol többek között szó esett az olajipar és a környezetvédelem kapcsolatáról, valamint a tudomány jelentőségéről a fenntartható fejlődés folyamatainak kutatásában.
Berta István a Műegyetem professzora látványos előadást tartott az elektromágneses környezetvédelemről, amelynek során élő videokapcsolás segítségével a Roosevelt téri ülésteremben tartózkodók a Műegyetem Erősáramú laboratóriumába bepillantva, tanúi lehettek néhány érdekes kísérletnek.
Pénteken a Műszaki Egyetem Aulájában hasonló előadásokkal folytatódik az esemény. Láng István akadémikus például a fenntartható fejlődés aktuális feladatairól fog beszélni. Mint arról az első napon szó esett az ünneplésen túl, a programnak három kiemelt célja van.
A jelentős nemzetközi kapcsolatrendszerben zajló élvonalbeli kutatások és fejlesztések bemutatása, azon műszaki eredmények ismertetése amelyek az innovációt és a fenntartható fejlődést szolgálják, valamint a fiatalok mozgósítása, és meggyőzése az értelmiségi pálya által kínált jövőbe mutató lehetőségekről.