Az Erdélybe szervezett kirándulást az Apáczai Közalapítvány 1.330.000 forinttal támogatta, melynek köszönhetően az iskola tanulói közül harmincheten is részt vehettek az izgalmas úton. A Nemes Nagy Ágnes Humán Szakközépiskola dráma tagozata egyébként kiemelkedő eredményeket ért el az Országos Diák Színjátszó Fesztiválokon, ahol már elhódította a nagy elismerésnek számító Sztanyiszlavskij díjat, de a szakmai kitüntetés mellett a közönségdíjat is besöpörte. A tehetséges iskolai társulat ráadásul a diákszínészeket megmérettető angol nyelvű san remo-i Eurotheatre Fesztiválon is sikeresen szerepelt, a solymári angol nyelvű Drámafesztiválon pedig évek óta első helyen végez. Az intézmény lendülete azóta sem csökkent, az elmúlt évben a legjobb női és a legjobb férfi alakítás különdíja is a Nemes Nagy Ágnes iskola büszkeségfalára került.
A színészképzősök Vidovszky György rendezésében olyan darabokat vittek sikerre, melyek közül a "Tavasz ébredése" , az "Árvácska" és az "Aranysárkány" bekerült a Karinthy Színház repertoárjába is, a Nemes Nagy Ágnes művéből készült Aranyecset című előadás pedig többszörös fesztivál díjas lett. Legutóbb a XX. kazincbarcikai Nemzetközi Színjátszó Találkozóról hozták haza a második helyezést a "Mezők fehér lovagja" című előadással. Karinthy Márton színi direktor - aki rendkívül hasznos és értékes munkaként aposztrofálta az iskola tevékenységét - többször is vendégül látta színpadán a fiatal színészpalántákat.
Az erdélyi tanulmányi kirándulás szorosan kapcsolódott az említett eredményekhez, hiszen az egyik drámás osztály a színházáról ismert Sepsiszentgyörgyre utazott, ahol az Osonó csoporttal együtt vett részt közös drámatréningen. Az Osonó csoport nemzetközileg elismert társulat, akiket az idén a Művészetek Palotájában is láthat a nagyközönség. A színpadi gyakorlatok mellett azért maradt idő a természeti látványosságok és a kulturális emlékek megtekintésére is, így hazatérve rengeteg fotó és egy úti film is készült.