Reggeli torna és díjözön a Föld Napján
- Nem feltétlenül az a fontos, hogy új bolygókat keressünk, ahol az emberi élet lehetősége fennáll. Becsüljük meg Földünket, őseink földjét, ahol szüleink, nagyszüleink éltek kezdte a gyermekekhez intézett köszöntőjét Simicskó István, majd a megnyitót követően beállt közéjük tornázni. Fischerné Pogány Theodóra az Újbudai Grosics Gyula Sport Általános Iskolából érkező alsós tanítványai segítségével tartotta meg a reggeli átmozgató gyakorlatokat.
- 500 gyermek nevezett a tájfutó versenyre. Közel 700 gyermek írt szöveges pályázatot, illetve készített a Föld Napja tiszteletére rajzpályázatokat, melyben óvodások és iskolások is részt vettek mondta el Gyurcsó Gyuláné, az ÚPI igazgatója. Idén az év madara a gyurgyalag, az év fája a házi berkenye, az év vadvirága a nyári tőzike, az év hala pedig a menyhal, melyek közül a gyurgyalagot rajzolták le legtöbben. Mivel 2013 a Víz Nemzetközi Éve a szöveges pályázatok témái ehhez kötődtek. A Legyél dunai hajós! feladat szerint végig kellett hajózni vízibusszal a Dunán és megfigyelni, hogy mi látható a Duna jobb illetve bal partján, és ezt rajzzal, képekkel, szöveggel aztán megjeleníteni. Válaszd a vízisportot címmel kortesbeszédet kellett írni a gyerekeknek kedvenc vízisportjuk mellett, vízitúra programot összeállítani, vagy vízi, vízparti élőlényeket lehetett bemutatni, illetve ki kellett választaniuk, mit tartanak Újbudán a legszebbnek és a legcsúnyábbnak.
- Az egyik fődíjas a Budai Parkszínpadot emelte ki, mint az egyik olyan pontját a kerületnek, amely felújításra szorul. Nagyon jól meglátta azt az értéket, ami sajnos most már évek óta üresen áll. Mi is nagyon szeretnénk, ha ezt a főváros tulajdonában álló ingatlant fel lehetne újítani, hiszen tényleg Újbuda egyik központi helyéről van szó. A másik, amiről pályázat készült a Budaörsi Reptér épülete, amely szintén megérdemelné, hogy korszerűsítsék mondta el Hoffmann Tamás.
A díjkiosztóra az önkormányzat épületében került sor. Először immár hagyományosan idézetekkel ellátott szalagokat kötöttek a Jókívánságok fájára. Majd a legszebb munkákat az óvodások körében Jankó István és Farkas Krisztina díjazta, az iskolásoknak pedig Simicskó Isván és Hoffmann Tamás adta át az okleveleket. A díjak mellett papírírószert, kézműves alapanyagokat, könyveket és sportszereket vihettek haza a gyerekek. A Föld Napja után az idei pályamunkák a Pedagógiai Intézetben kerülnek kiállításra.










